تجهیزات پنوماتیک

برای مشاوره و خرید تماس بگیرید: 0913294603703136245486

محصولات پنوماتیک

اتصالات پنوماتیک

اتصالات پنوماتیک

سیستم های پنوماتیکی از اجزا بسیار زیادی تشکیل شده است. ارتباط این اجزا به کمک اتصالات پنوماتیک و فیتینگ های پنوماتیکی صورت میگیرد. اتصالات پنوماتیک موجب افزایش بهره وری و عملکرد سیستم می شود. این لوازم از پرمصرف ترین اجزاء سیستم های پنوماتیک می باشد.

اتصالات پنوماتیک شامل: اتصالات فیتینگی، کوپلینک و شلنگ های پنوماتیک می شود.

جک پنوماتیک

جک پنوماتیک

جک های بادی پنوماتیک، تجهیزاتی هستند که برای ایجاد نیروی محرکه طولی به کار می روند. جک پنوماتیک به کمک فشار هوای موجود در سیستم پنوماتیک، نیروی بالابرنده ایجاد می کند. جک بادی پنوماتیک هوا را به داخل سیلندر خود منتقل می کند و پیستون داخل سیلند را با فشار به بیرون می راند.

انواع جک پنوماتیک

جک بادی پنوماتیک تنوع بسیاری دارد اما به طور کلی جک پنوماتیک یک طرفه و دو طرفه موجود است.

گیج فشار پنوماتیک

گیج فشار

گیج فشار که به مانومتر یا فشار سنج عقربه ای معروف است؛ ابزاری برای کنترل و نمایش فشار در سیستم پنوماتیکی یا هیدرولیکی می باشد. به کمک این دستگاه شما قادر خواهید بود از خطرات و مشکلات ناشی از افت یا افزایش بیش از حد فشار جلوگیری نمایید. به همین دلیل گیج فشار وسیله ای بسیار ضروری در تجهیزات پنوماتیک می باشد.

شیر پنوماتیک

شیر پنوماتیک

شیر پنوماتیک وسیله ای برای قطع یا وصل کردن جریان هوا در سیستم های پنوماتیک می باشد. شیر های پنوماتیک به طور کلی شامل شیر دستی پنوماتیک و شیر برقی پنوماتیک میشود. شیر های برقی پنوماتیک به وسیله فرمان های سیستم کنترل (یا بوبین) اعمال می شود.

واحد مراقبت پنوماتیک

واحد مراقبت پنوماتیک

واحد مراقبت پنوماتیک قسمتی از سیستم های پنوماتیک است که آلودگی ها و رطوبت هوا را پاک سازی و فشار هوا را تنظیم می کند که در نهایت و از خرابی قطعات دیگر سیستم پنوماتیک جلوگیری میکند. به طور کلی سیستم مراقبت هوای قابل  مصرف را در اختیار سیستم قرار می دهد.

از مزایای بکارگیری واحد مراقبت: افزایش طول عمر سیستم و جلوگیری از آسیب های جدی می باشد.

فیلتر پنوماتیک

فیلتر پنوماتیک

به دلیل وجود آلودگی ها و ناخالصی ها در هوا از فیلتر های پنوماتیک استفاده می کنند. فیلتر پنوماتیک ناخالصی ها، ذرات فلزات، آلودگی ها و رطوبت هوا را جذب می کند و از خرابی تجهیزات پنوماتیک بر اثر این عوامل جلوگیری می کند.

روغن زن پنوماتیک

روغن زن پنوماتیک

روغن زن مسئولیت روانکاری بخش هایی از سیستم پنوماتیک (مانند سیلندر ها، موتور ها و سوپاپ) را بر عهده دارد.عملکرد روغن زن پنوماتیک به این صورت است که روغن را در جریان هوا اسپری می کند تا سیستم های داخلی پنوماتیک روغن کاری و روان کاری شوند.

رگولاتور پنوماتیک

رگولاتور پنوماتیک

رگولاتور یا کاهنده فشار یا تنظیم کننده فشار وسیله ای است که فشار سیستم پنوماتیک را ثابت نگهداشته و نوسانات فشار را کنترل می کند. رگولاتور پنوماتیک فشار هوا مورد نیاز را متناسب با هر قطعه تنظیم میکند. فشار هوا تاثیر بسزایی در عملکرد و عمر سیستم پنوماتیک دارد به همین دلیل باید از رگلاتور های مناسب استفاده کرد.